Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych” 2021

W tym roku po raz dziesiąty obchodzony będzie w Polsce Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Święto młode, ale o ugruntowanej już tradycji. To czas wspominania uczestników antykomunistycznego podziemia, którzy po rozwiązaniu Armii Krajowej nie złożyli broni i walczyli z nowym sowieckim okupantem instalującym na bagnetach Armii Czerwonej „władzę ludową”, całkowicie zależną od Józefa Stalina.

Chcąc uczcić poświęcenie „żołnierzy wyklętych” w tym roku wezmę udział w II Powiatowym Marszu Pamięci Żołnierzy Wyklętych „Tropem Wilczym”. Wydarzenie odbędzie się 27 lutego 2021 r. w Końskich.

Jak informuje Starostwo Powiatowe w Końskich, „celem wydarzenia jest uczczenie pamięci rotmistrza Witolda Pileckiego i Żołnierzy Wyklętych oraz promowanie aktywności fizycznej wśród mieszkańców Konecczyzny poprzez indywidualny ruch na świeżym powietrzu, a także promocja powiatu koneckiego.
Z uwagi na stan epidemii Marsz Pamięci – w jego założeniu – przyjmie formę indywidualnego rajdu wokół Końskich, na podobieństwo Rajdu Zimowego, który został ostatnio przeprowadzony dla uczczenia 158. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego. Uczestnicy będą mieli do pokonania indywidualnie ok. 10-kilometrową trasę drogami i ścieżkami położonymi na terenie gminy Końskie. Każdy uczestnik, podczas weryfikacji otrzyma szczegółowy opis trasy wraz z mapką” [informacja podana za serwisem TKN24].

Szczegóły wkrótce. Zapraszam serdecznie do udziału, równocześnie pamiętając o naszym zdrowiu i bezpieczeństwie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *